Exekuce registr

V poslední době se stále více do popředí dostávají pojmy, jako je exekuce, exekuce registr, centrální evidence exekucí a mnoho dalších pojmů, které jsou úzce spojeny s touto problematikou. Upřímně řečeno, není se čemu divit. Současná, nepříliš lichotivá ekonomická situace je pro mnoho z nás doslova a do písmene živoucí noční můrou. Každou chvíli slyšíme jak ta či ona menší nebo větší firma se chystá propouštět většinu svých zaměstnanců, případně se radikálně chystá omezit svůj provoz a podobně.

Na druhou stranu je to pochopitelné. Majitel takovéto společnosti je stále jen člověk, který se v první řadě snaží za každou cenu udržet svůj podnik nad vodou. Nikde není dáno, že když dnes propustí polovinu svých zaměstnanců kvůli hospodářské krizi, nemůže je za pár let nabrat zpět, poněvadž se ekonomika pozvedne a spolu s ní i například jeho obrat a tržby.

Pro obyčejného člověka, který je závislý na pravidelném měsíčním příjmu, je ale výše popsaná situace skutečně tím nejhorším možným řešením, obzvlášť má-li uzavřenou smluvní dohodu s některou z finančních společností na českém trhu.

V případě, že tomu tak je a dotyčný se najednou z ničeho nic ocitne bez práce, hrozí mu různé sankce nebo pokuty a v nejhorším možném případě i exekuce, což mimo jiné také znamená zápis do registru exekucí.

Co je to exekuce registr

Registr exekuce je ve své podstatě centrální evidence exekucí, která shromažďuje veškeré údaje o provedených, ale i nedokončených exekucí na území České republiky. Centrální registr dlužníků je systém, který eviduje navíc dlužníky, u kterých nejsou pohledávky zatím soudně rozhodnuty, případně jsou žalovány. Dále pak to jsou pohledávky v exekuci nebo v šetření Policie České republiky.

Registr exekucí vznikl z jednoho prostého důvodu. V posledních letech se díky mnoha faktorům zvyšoval počet exekucí. Důvodem jsou a byly různé důvody, nicméně tato situace začala být značně nepřehledná a dalo by se říci až chaotická.

Z tohoto důvodu vznikl právě na exekuce registr, jehož úkolem a cílem je tuto situaci uklidnit a v lepším případě urovnat. Registr exekucí je také jinými slovy nazýván jako Centrální evidence exekucí, nebo-li CEE.

A kdo tento registr vede a spravuje? Je to Exekutorská komora České republiky. Jedná se o veřejný seznam, do kterého jsou zápisy zanášeny samotnými exekutory. Navíc je tento registr plně podporován zákony. V registru se nacházejí různé záznamy. Nicméně, data exekuce po ukončení řízení jsou opět smazána.

Velice zajímavou informací může být fakt, že k 30. 9. 2010 bylo vedeno v registru exekucí zhruba 1 340 000 exekucí, což není nikterak malé číslo.

Půjčka bez doložení příjmů
Potřebujete půjčit peníze a nechtějí se Vám prokazovat příjmy? Můžete využít nebankovní půjčky a rychle požádat i o hotovostní půjčku.

Půjčky Provident
Hledáte možnosti nebankovní půjčky bez registru? Můžete vyzkoušet online žádost o půjčku u jednoho z předních poskytovatelů půjček.

Nebankovní hypotéka
Americká hypotéka s nízkou RPSN a úroky. Finanční prostředky lze využít bezúčelně, poplatek jen v případě kladného schválení.

Exekuční dražby
Exekuce nemovitostí i automobilů, informace přehledně na jednom místě, aktuální nabídky. Dražby přímo ve Vašem regionu.