Exekuční úřad

V případě, že se Vaše osoba, případně někdo z Vašich blízkých rodinných příslušníku dostal nebo v krátkém časovém horizontu dostane do finančních problémů, které s největší pravděpodobností vyústí v samotné exekuční řízení, následující odstavce budou určeny především Vám a dané osobě. Doporučujeme Vám, abyste exekuci jako takovou nebrali na lehkou váhu a snažili se všemi prostředky exekuci zabránit.

Existuje hned několik způsobů, pomocí kterých lze exekuci odvrátit. V první řadě se snažte uspokojit všechny Vaše věřitele dříve, než na Vás, případně někoho blízkého bude podán exekuční příkaz.

Pokud už se tak stalo, snažte se s určeným exekutorem komunikovat, navštivte jeho úřad a snažte se domluvit na schůdnějším řešení, které by v závěru zabránilo samotné exekuci na Váš majetek.

Co je to exekuční úřad

Exekuční úřad, jinými slovy také exekuční kancelář se soudními exekutory, kteří jsou řádně pro tuto činnost kvalifikovaní, naleznete v dnešní době v podstatě v každém větším městě na území České republika. V mnoha případech se nacházejí exekuční úřady i ve městech menších. Zde to jsou z pravidla takzvané soukromé exekuční úřady, které se tak jako běžné exekuční úřady zabývají nucenými exekucemi.

Jak již bylo nastíněno výše. Exekuční úřad je takový úřad, jehož každodenní činností jsou nucené exekuce a zabavování majetku povinného (dlužníka), a to ve prospěch poškozeného (banka, bývalý klient povinného atd.).

Do exekučních úřadů přicházejí lidé i dobrovolně, aby se jinými slovy přihlásili k dobrovolné exekuci svého majetku. Na druhou stranu sem přicházejí také kvůli získání důležitých informací, týkajících se samotné exekuce, oddlužení nebo zabavení majetku. Snaží se tím tak vyhnout případné exekuci, jinými slovy spolupracují.

Mnohdy je možné domluvit se s exekutorem na případných splátkách dlužné částky.

Jak se vyhnout exekuci

Jsou to právě exekuční úřady, které musí dotyčný (povinný) navštívit. Konkrétně tedy samotného exekutora, který se tím konkrétním případem zabývá. Mnohdy je osobní kontakt s exekutorem tím nejlepším řešením. Je-li patrná snaha z Vaší strany o nápravu, exekutor Vám může vyjít vstříc a tím i zabránit samotné exekuci a následné dražbě nemovitosti nebo jiného zabaveného majetku.

Pochopitelně, že každý exekuční úřad má svá pravidla, která se týkají samotných splátek. Záleží pouze a jen na daném úřadu, jakým způsobem Vám vyjde vstříc. Upřímně řečeno, exekutor není povinen vytvářet jakýkoliv splátkový kalendář, zákon mu to zkrátka nenařizuje. V případě, že Vám ale bude chtít pomoci, nabídne Vám splátkový kalendář, který ovšem povoluje maximálně 2 až 3 splátky, a to pouze u vyšších částek. Nižší částky chce z pravidla zaplatit najednou.

Půjčka bez doložení příjmů
Potřebujete půjčit peníze a nechtějí se Vám prokazovat příjmy? Můžete využít nebankovní půjčky a rychle požádat i o hotovostní půjčku.

Půjčky Provident
Hledáte možnosti nebankovní půjčky bez registru? Můžete vyzkoušet online žádost o půjčku u jednoho z předních poskytovatelů půjček.

Nebankovní hypotéka
Americká hypotéka s nízkou RPSN a úroky. Finanční prostředky lze využít bezúčelně, poplatek jen v případě kladného schválení.

Exekuční dražby
Exekuce nemovitostí i automobilů, informace přehledně na jednom místě, aktuální nabídky. Dražby přímo ve Vašem regionu.